Tantsustiilid

SAMBA

Samba on elavaloomuline tants, mis sündis 20. sajandi algul Rio de Janeiros. Selle nimetus pärineb arvatavasti Aafrikast ning ka suur osa tantsuelemente on pärit tumedanahaliste traditsioonist. 

TANGO

Tango on 19. sajandi lõpus sündinud Argentina (mõnedel andmetel Uruguay) päritolu tants. Selle nimetus tähendab aafriklaste keeles ‘kohtumise koht’ või ‘omapärane koht’.

AEGLANE VALSS

Aeglane valss ehk inglise valss arendati välja 1920. aastate Inglismaal seltskonnatantsuna.

TŠATŠA

Tšatša ehk tša-tša-tšaa (cha-cha-cha) on 1940. aastate lõpus Kuubal sündinud Ladina-Ameerika tants. Tšatšat kirjeldati algselt kui rumbat ühe lisalöögiga.

RUMBA

Rumba on Aafrika algupära ning Kuuba ja Ameerika kaudu maailmas populaarseks saanud tantsustiil, mis on oma sensuaalsuse tõttu olnud ka keelatud tants. 

DŽAIV

Džaiv (jive) on Ameerika päritolu tempokas tants, mis pärineb Ameerika kaguosa mustanahaliste seast. Džaivist on välja kasvanud sving, bugi-vugi, b-bop, rock’n’roll, tvist, disko ja hustle.

VIINI VALSS

Viini valss on välja arenenud aeglasest valsist kui 19. sajandi esimesel poolel Viini heliloojad arendasid välja kiirema tempoga tsüklilise Viini valsi.

FOXTROT

Foxtrot (aeglane foxtrot) on pärit eelmise sajandi alguse Ameerikast ning nimetatakse ka n.ö rebase sörgiks. 

QUICKSTEP

Quickstep ehk foxtroti kiirem versioon, mis küll aja jooksul on arenenud üpris erinevateks. Quickstep arenes välja 1920. New York Cityst.